Amerika İçin Ucuz Uçak Bileti

Uçak Bileti Satın Alma -Yurt dışı gezilerinde tatil masraflarından en büyüğü şüphesiz ki uçak biletine aittir. Düzgün bir planlama ile bu masrafınızı minimuma indirebilirsiniz. Çünkü bu sektör en çok ali cengiz oyunlarının döndüğü sektördür. Örnek vermek gerekirse, New York’tan Miami’ye uçak bileti 100 dolarsa New York’tan San Antonia’ya Miami aktarmalı 90 dolar olabilir. Evet saçma ama gerçek. Bu durumda San Antonia’ya uçak bileti alıp aktarmada Miami’de inebilirsiniz 🙂 Ya da erken uçak bileti almanın her zaman en ucuz bileti almanızı sağlayacağı yanlış olgusu… Bu yazımızda uçak bileti alırken yapılması gerekenler ve faydalandığımız sitelerden bahsedeceğim.

1.Skyscanner

Skyscanner

Bir yerden başka bir yere gideceksem ilk baktığımız site Skyscannerdir. Skyscanner dünyadaki %99 havayollarının uçuş bilgilerine ulaşmanızı sağlıyor. Tarihlere göre fiyatları tek bir sayfadan bakabilmenizi, gideceğiniz yere karışık havayolları ile aktarma bilgilerini de gösteren yegane bir sitedir.

2.Skiplagged

Skiplagged

Daha önce bahsettiğim ali cengiz oyunlarını çözen sitedir kendisi. Skiplagged‘de gizli rotaları, gizli kalmış aktarmalı uçuşları bulabilirsiniz. Gitmek istediğiniz yerin uçuş fiyalarını tarihlere göre grafik halinde veren, bulunduğunuz şehirden belirlediğiniz tarihe göre en ucuza gidebileceğiniz siteleri size sunan bir web uygulaması.

3.Hopper

hooper

Kendisi bir telefon uygulamasıdır. Apple store ya da Google Play’den indirebilirsiniz. Bu site size almak istediğiniz uçak biletinin alınabileceği en uygun zamanı söylüyor. Son belli yılların bilet fiyatlarını veri tabanına indirip yorumlayarak almak istediğiniz biletin ilerki tarihte daha ucuzlayacağı ya da pahalanabileceğini öğrenebilirsiniz. Rivayete göre kendisi Amerikan havayolu şirketleri tarafından mahkemelik olmuş, kazançlarına mani olmuş bir sitedir.

Onun dışında genel olarak bir kaç tavsiyede:

  • Yurtdışı aktarmalı alacağınız bilette aktarma yapacağınız ülkenin transit vize isteyip istemediğini kontrol etmeniz. Yaşadığım bir örnek olarak Münih üzerinden yapılan aktarmalı uçuşlarda transit vize istenmiyor.
  • Yurt dışı aktarmalı uçuşlarla ilgili ikinci bir tavsiye iki uçuş arasında yeterli vaktin olması. Bizim limitimiz genellikle minimum 2 saatir. Çünkü controller vesaire bir sonraki kapıya ulaşmanız belli bir zaman alabilir. Bunu riske atmayınız.
  • Seyahat yapacağınız havayolu firmasının bagaj kurallarını iyi okumanız. Türkiye’den THY ile yapılan uçuşlarda 23kg’lık iki bagaj hakkınız var. Bu diğer firmalar için farklı olabilir. Amerika içi yolculuklarda kabin bagajı dışındaki bagajlardan belli bir ücret alınıyor(yaklaşık 25-35 dolar arası).
  • Yukarıda bahsettiğim siteleri genellikle fiyat araştırması için kullanıyorum. Bilet alırken bu siteleri değil havayolu şirketlerinin orjinal sitesini kullanıyorum. Çünkü bu siteler mevcut fiyatın üzerine belli bir miktar servis bedeli alabiliyor.

Şimdilik aktaracaklarımız bu kadar. Yaşamış olduğunuz tecrübeleri aşağıdaki bölümde bizimle paylaşabilirsiniz. Herkese iyi gezmeler 🙂

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*