Kaliforniya İçinde Küçük Bir Danimarka: Solvang

Solvang, Santa Barbaraya 40 dakika, Los Angeles’a 2 saat uzaklıkta minik bir Danimarka kasabası. Pasifik sahili boyunca Route 1 üzerinde yolculuk ederken mola vermek veya günü birlik geziler için oldukça ideal bir yer.  Ufak bir kasaba olduğu için burayı bir kaç saatte çok rahat gezebilirsiniz hatta eğer vaktiniz var ise Santa Barbara’yı da aynı günde çok rahat gezebilirsiniz.

IMG_7869

Amerika içinde kendinizi Avrupa da hissedebileceğiniz ufacık sevimli bir kasaba Solvang. Mimarisi, değirmenleri, restoranları, kafeleri, yerel tatlıları, hediyelik eşya satan dükkanları ile kendinizi Danimarka da bulacaksınız. Kopenhag’da yer alan bazı simgelerin, yapıların birer kopyasını bu kasabada bulabilirsiniz: Little Mermaid Heykeli, Rundetarn vs.. Burayı gezmenin en güzel yolu yürümek. Yürürken değişik hediyelik eşya dükkanlarını, butiklerini keşfedebilirsiniz.

IMG_7937

Yeme/İçme

Sokaklarda yürürken Danimarka tatlıların kokusu sizi kendisine çekecektir. Butik pastanelerden tatlıların tadına bakabilir veya yerel lezzetleriyle güzel bir öğlen veya akşam yemeği yiyebilirsiniz. Ayrıca bir çok şarap tadım yerleri de bulunmakta. Farklı farklı şarapların tadına bakarak bu kasabanın tadını çıkarabilirsiniz.

IMG_7931

_MG_7926

Alışveriş

Bir yeri gezerken en sevdiğim mağazalar hediyelik eşya dükkanları. Değişik değişik süsler aksesuarlar çok hoşuma gidiyor. Burada da farklı eşyaların satıldığı bir çok hediyelik eşya dükkanları bulunmakta. Bunun yanı sıra Danimarkaya özgü kıyafetlerinde satıldığı minik sevimli butikler var.

IMG_7944IMG_7942

solvang gerda

_MG_7929solvan souvenır shop

Müzeler

Her gittiğiniz yerde müzelere girmeyi seviyorsanız burada da bir kaç tane müze bulunmakta. En popülerleri Elverhoj Museum ve Hans Christian Andersen Museum. Eğer sanata ilginiz varsa Wildling Art Museum‘u da ziyaret edebilirsiniz. Kasabanın kendisi müze gibi olduğu için yürüyerek Solvangı keşfetmenizi tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*