Biz Kimiz ?

 

Biz Kimiz? – Biz Ezgi ve Gökhan, ilk olarak yollarımız 2012 yılında kesişti. Önce dans arkadaşı olduk sonra gezi arkadaşı olduk ve 2015 yılında da hayat arkadaşı olmaya karar verdik. Gezmek bizim işimiz, biz gezmeyi çok iyi biliriz, durmak yok yola devam diyip bulduğumuz her fırsatta sayısız yurt içi ve yurt dışı seyahatler gerçekleştirdik. Evren sürekli Avrupada gezmemizden sıkılmış olacak ki bizi 1.5 yıllığına Amerika’ya gönderecek bir fırsat çıkarttı karşımıza. Bu da bizim için Amerika’yı tekrar keşfetmek demekti. Bizde iki gezgin ruh olarak artık madem seyahat konusunda deneyimliyiz en azından Amerika maceralarımızı, gezi tecrübelerimizi paylaşarak başka gezginlere yardımcı olalım, henüz yola çıkmaya cesaret edemeyenlere ilham, cesaret verelim, gelemeyenler de en az gelmiş kadar olsun diyerek sizlerle paylaşmaya karar verdik ve “Amerika Bizden Sorulur” ortaya çıktı.

Şimdi ‘ee paranız var geziyorsunuz tabi’ diyeceksiniz ama aslında o kadar da paramız yok. İş güç durumlarımızı biraz açıklayalım paranın kaynağı nereden geliyor anlatalım.

Gökhan

Amerikaya geliş sebebimizdeki asıl kişi. Amerikada yüksek lisans eğitimi alıyor. Ders, ödev ve sınav zamanları dışında dans ve fotoğrafçılıkla ilgileniyor. Gezilerde çoğunlukla fotoğraf ve videoları çeken montajlayan kişi.

Ezgi

O aslında bir bilgisayar mühendisi. Türkiye’de 5 yıla yakın süre IT sektöründe çalıştı. İşi gücü bırakıp Amerika’ya geldi. Şuan kendisi ‘Domestic Engineer’. İsim olarak çok havalı duruyor ama Türkçe olarak ev hanımı ve işsiz diyebiliriz. Amerikada kendisini İngilizce kursu, yoga, fitness, salsa ve Meet up’lara adadı. Gezilerde sürekli ‘hadi şöyle bir fotoğraf çekilelim’ diyen kişi.

Sonuç olarak Amerika’da aslında öğrenci hayatı yaşıyoruz. Bir kez yurt dışına çıkıp gezi ruhunu tattığınızda emin olun devamı kesinlikle gelecek ve sürekli yeni yerler, yeni insalar, yeni kültürler tanımak isteyeceksiniz. Bir Bosna atasözününde dediği gibi

Seyahatin önündeki tek engel kapının eşiğidir

Umarım paylaşımlarımız size yardimci olur ve sorularınız, önerileriniz için hatta yolunuz buralara düşerse bizimle birlikte gezmek isterseniz, birşeyler paylaşmak isterseniz çok mutlu oluruz ve hemen buradan veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği
(Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarı;

amerikabizdensorulur.com’un isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlara ait hakları saklıdır. Site içerisinde yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda firmamızın tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin muvafakati olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık muvafakati olmaksızın başka siteler yada medyalara kopyalanamaz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*